понедельник, 27 ноября 2017 г.

ГОЛОДОМОР 1932-1933 р.р.

Многостраждальна історія нашого народу.Ми не повинні забувати її чорних сторінок. В нашому закладі пройшов урок-реквієм "Хай не згасне пам'яті свіча". На цей урок ми прийшли зі свічками,як до храму. Хай же наша школа стане сьогодні храмом Скорботи і Пам'яті. Пам'яті мільонів українських селян,які загинули мученицькою смертю від голоду,заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам'яті українських сіл і хуторів,які щезли з лику землі після найбільшої трагедії ХХ століття.

воскресенье, 5 ноября 2017 г.

100-річчя подій Української революції.

З метою вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917 — 1921 років , традицій боротьби за незалежність і соборність України 17 березня 2017 року у нашому закладі освіти було проведено книжкову виставку «100- річчя подій Української революції», відеожурнал “Боротьба за українську державність” (9 -11 кл.) , відеоурок «Українська революція» (10 кл.) , засідання круглого столу “Злука УНР і ЗУНР.” (11клас)
 

пятница, 27 октября 2017 г.

Місячник шкільних бібліотек.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2017 р.
З 1 по 31 жовтня 2017 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні, як ніколи, потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.
"Спортивні перемоги - перемоги здоров’я"



СВЯТО « Покрови»

Оригамі




Викладка  та виготовлення стенду до воїнів АТО та Небесної Сотні.


Виготовлення плакатів  учнями школи.
8 клас
10 клас
6 клас
Рік Японії в Україні




:


пятница, 29 сентября 2017 г.

30 вересня -Всеукраїнський день бібліотек.






«… Так, я книгар
Не лікар, не аптекар,
Не інженер, не вчитель,
не банкір…
Я – більше: я книгар!
Бібліотекар!
Потрібен я – всьому наперекір».

    Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати. А працівники бібліотек, які обслуговують дітей, докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для маленьких читачів бібліотека стала казковою домівкою.
   Так сталось, що на перехресті доль поєднались дві давні професії – вчитель і бібліотекар. Обидві покликані дібрати ключик до кожного дитячого серця і бути поводирем у храмі людського духу. Адже, дитячий талант як квітка, розцвітає там, де її леліють, оберігають, де про неї турбуються і підтримують. Дитина через книгу пізнає світ, реалізовує свої творчі потреби, естетичні та літературні уподобання. Адже, дитяча література живить розум, уяву дитини, відкриває їй нові світи та є могутнім засобом особистого духовного розвитку. Сучасні бібліотекарі намагаються підтримувати дружелюбну атмосферу для читачів, оновлювати дизайн, інтер’єр бібліотек, комп’ютеризовувати інформаційне забезпечення користувачів, співпрацювати з читачами-дітьми, проявляючи щиру увагу до їхніх запитів та уподобань. Зусилля бібліотекарів спрямовані на те, щоб маленький читач відвідував бібліотеку не тільки як місце обміну книжок, а як храм знань і мудрих думок, а читання стало б для нього творчим процесом.
    Формування позитивного іміджу бібліотеки, бібліотекаря – є сьогодні актуальним як ніколи. Адже, конкуренція на інформаційному полі, наданні послуг через використання Інтернет, електронних бібліотек, інноваційних джерел інформації невпинно зростає.
    А дитячі спогади про бібліотеку є суттєвим мотивом та вірним орієнтиром для багатьох колег бібліотекарів у щоденній копіткій роботі зі створення атмосфери привабливості, цікавості, дива для своїх юних користувачів.
    Саме бібліотекарі, вчителі, батьки, вихователі добре розуміють, що без розвитку дитячого читання жодної економічної, соціальної, правової та іншої важливої проблеми вирішити неможливо.
     Тому, найважливішим елементом розвитку бібліотек є організація пізнавальної діяльності дітей, інтенсивне забезпечення їх візуальними засобами культури, виховання культури читання. Важливим є виховання уміння систематично користуватися книгою, іншими джерелами інформації і, звичайно, творча співпраця бібліотекарів з вчителями, батьками, вихователями, партнерами, громадськими організаціями, творчими спілками.


среда, 27 сентября 2017 г.

22 вересня -День партизанської слави.


22 вересня - День
партизанської слави

Ми йшли у бій не ради слави











 В історії України: 22 вересня – День партизанської слави
22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...».
Про це сказано в Указі Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року N1020/2001.
Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

среда, 13 сентября 2017 г.

До 80-річчя від дня народження В.Чабаненко.



  Віктор Антонович Чабаненко  народився 12 вересня 1937  у селі Єлизаветівці (Балківська сільрада) Василівського району  на Запоріжжі у простій селянській родині, батьки якого через усі випробування більшовицьким режимом зберігали українське національне коріння з твердим моральним законом не піддаватися матеріальним спокусам, дотримувалися понять „честі й обов’язку”, виховували у дітей почуття синівської любові до „занапащеного” козацького краю, його історії, культури, до праці, до людей. Духовне життя родини перебувало у лоні збереження і плекання історичної пам’яті про своїх героїчних предків, запорозьких козаків. Українська народна пісня, що лунала в біополі козацького степу і вдома, козацькі думи, легенди і перекази, народні традиції складали глибинний шар духовного світу; а ще в ті далекі й незабутні молоді роки йому здавалося, що все навколо пов’язане із Шевченком, живе Шевченком – сформували його особистість. І не раз у своїх віршах та статтях він спирався на великого Кобзаря, часто читав його вірші своїм студентам.